Marcin Jędrych

Absolwent V LO w Krakowie. Studiował informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz matematykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie).

W latach 1990-2003 i ponownie od 2007 pracuje w RMF FM. Był autorem i prowadzącym listę przebojów Hop Bęc oraz współprowadzącym audycję JW23, prowadził też dziesiątki innych popularnych programów takich jak Europejska Lista Przebojów, Dance FM, Gwiazdozbiór Smoka.
 
Od 2003 zajmował stanowisko dyrektora muzycznego, programowego oraz zarządzającego Radia Eska Kraków. W 2005 rozpoczął współpracę z portalem Interia.pl, gdzie pełnił m.in funkcję dyrektora ds. Multimediów i Rozrywki Interaktywnej. 

5 stycznia 2007 powrócił do RMF FM, by prowadzić kolejne programy na antenie RMF FM, wśród tych najważniejszych znalazły się Karnawałowa Lista Przebojów, Magazyn Muzyczny Ten Top, Poplista (prowadzona okazjonalnie), Miasto Muzyki, Szkoła Gwiazd, Przebój za przebojem, Disco 90, Wszystko w Temacie (podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia) oraz Rockandrollowa Historia Świata (wraz z Markiem Piekarczykiem).